неділя, 6 березня 2016 р.

Маленьке чорне плаття. Історія легенди

«Люди, які мають легенду, самі по собі - ця легенда» 
Коко Шанель


Спочатку, це було дуже просте плаття з чорного мусліну, з трохи заниженою талією, з напівкруглим вирізом і вузькими рукавами. Просте, скроєне по фігурі, з довжиною, яка трохи прикривала коліна. Рік народження легенди-1926. Місце народження - Париж.

Але повернемося на кілька років назад.
У 1909 році в Парижі якась Габріель, колишня не надто успішна співачка кабаре на прізвисько Коко, відкриває магазин жіночих капелюшків. Ця Габріель взагалі була дуже зухвалою для паризького вищого світу. Вона була коханкою заможного англійця Копеля, що збив свої статки на торгівлі вугіллям. Той балував свою пасію і спонсорував відкриття її власних магазинів в Біаріцце і Довілі.

Габріель насолоджувалася світськими виходами, але категорично відмовлялася слідувати нормам, прийнятим в суспільстві. Вона вводить моду на засмагу, чорний колір, біжутерію, штани і сумки через плече.

На жаль, ця історія кохання не протрималася довго. У 1918 році Копель розбився в автокатастрофі на Лазурному Березі. Габріель провела кілька годин, ридаючи на місці його загибелі. А через десятиліття, вже після смерті самої Габріель, в селі Лу Муи, був знайдений простий кам'яний хрест, який встановила Габріель на місці загибелі свого коханого. Кажуть, що це був єдиний чоловік в житті Габріель, якого вона так сильно любила ... 

Але повернемося до сукні. Простота крою - данина смаку мадемуазель. Габріель пропонувала прикрасити його лише ниткою перлів на шиї. Революційна довжина теж має своє пояснення. Можливо, воно було б ще коротше, але Габріель була переконана, що не всі жінки мають красиву форму колін.

Популярність сукні була фантастичною. У 1926 році американський Vogue прирівняв по популярності "маленьке чорне плаття" до популярності автомобіля "Ford".

Його носили жінки з будь-яким типом фігури, багаті і не дуже, але завжди володіючі бездоганним смаком. Чорний колір, введений в моду з легкої руки Габріель, міцно увійшов в моду. Як писали журналісти, «не маючи можливості носити траур по коханому (оскільки вони не були повінчані), вона змусила всіх жінок надіти чорне».

«За любов платиш в розстрочку, і здебільшого, на жаль, коли любов вже скінчилася», - говорила Габріель.

Ми вдячні цій француженці за багато речей. За зухвалий погляд на життя і моду, за можливість носити сумки через плече і короткі стрижки, чоловічий гардероб в нашому розпорядженні і багатий на аромати парфум. Вона була винятковою егоїсткою, стверджуючи, що створює моду для себе. І тим не менше, змінивши дійсність навколо себе, вона змінила весь світ.

І кожна з нас має своє маленьке чорне плаття, кожен раз надягаючи яке, ми віддаємо данину великої любові Gabrielle Bonheur Chanel, або просто Коко Шанель.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...